O serwisie | Dołącz do nas | Reklama | Regulamin | Twoja poczta

Posiedzenie ZOP ZORP RP Kraków Grodzki nr 18

2020-09-30 12:18:23 | Autor: ZOSP RP Krakow Grodzki

Kliknij aby powiększyć
Sprawozdanie nr 18/2020 z posiedzenia Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Kraków-Grodzki które, odbyło się w dniu 18.09. 2020 r. w godz. 18.00-19.30 w OSP Przylasek Rusiecki

Obecni zgodnie z załączoną listą obecności (15 druhów).

Prezes Wojciech Ruśniak otworzył 18 posiedzenie Zarządu.

Następnie przedstawił porządek posiedzenia:

1. Otwarcie posiedzenia Zarządu i przywitanie gości.

2. Przedstawienie porządku obrad.

3. Omówienie Walnych Zebrań.

4. Budżet Obywatelski.

5. Podjęcie uchwał.

6. Sprawy bieżące.

7.Wolne wnioski.

Porządek posiedzenia przegłosowano jednogłośnie. - Prezes Ruśniak powitał członków Zarządu, przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Jarosława Kalisza, Komendanta Miejskiego PSP str. bryg. Pawła Knapika , dowódcę JRG 1 st.kat. Łukasza Szewczyka, radnych Miasta Krakowa Edwarda Porębskiego, Jacka Bednarza i Marka Sobieraja.

Ad.3

Temat zebrań sprawozdawczych omówił Prezes Ruśniak. Dokumenty z zebrań sprawozdawczych z wszystkich jednostek mają być przygotowane na następne posiedzenie zarządu. Należy także przygotować informacje dotycząc przedstawicieli do Zarządu Powiatowego

Ad.4

Komendant Miejski Paweł Knapik wspomniał o realizacji zamówień z budżetu obywatelskiego za rok 2019 i poprosił o wsparcie w głosowaniu nad nowym projektem ogólnomiejskim nr 80 pod nazwą Strażacka Mobilna Izba Przyjęć w 2020 roku.

St.kpt. Łukasz Szewczyk przedstawił do czego służyć ma Mobilna Izba Przyjęć. Będzie ona służyła do zabezpieczenia dużych wypadków drogowych oraz przy zagrożeniu epidemiologicznym. Kapitan podziękował za zaangażowanie, głosowanie i pomoc w projektach w PSP do budżetu obywatelskiego. Dh. Łukasz Balon wspomniał o formie głosowania do Budżetu Obywatelskiego oraz o błędach dotyczących składania projektów i rozważne zamawianie sprzętu.

Ad.5

Dh. Jacek Linca zawnioskował o odwołanie turnieju piłki nożnej im. Jana Madeja z powodu epidemii COVID -19.Wniosek został przegłosowany jednogłośnie.

Ad.6 Prezes Ruśniak wspomniał o zbliżającym się spotkaniu z dyr. Klimkiem z WBiZK UMK dotyczącego finansowania jednostek OSP z terenu miasta Krakowa . Wydział bezpieczeństwa wydał zgodę na badania lekarskie dla druhów ochotników. Dh.Łukasz Balon-WBiZK nie chce przyjmować zakupów sprzętu do realizacji. Dh.Jacek Bednarz przypomniał aby zakupy sprzętu dobrze przemyśleć i rozważyć pod kontem kosztów ich późniejszego ich utrzymania.

Ad.7 Kom. Miejski Paweł Knapik poruszył kilka kwestii;

- zawody i imprezy okolicznościowe odwołane z powodu pandemii - szkolenia i kursy w systemie relingowym (zdalnym)

- dofinansowanie z MSWiA na remonty należy rozliczyć do końca października, a na samochody do końca grudnia

- przesunięcie środków z imprez i z lotów MDP na zakupy dla młodzieżowych drużyn pożarniczych do 28.09 br

- zmiana ustawy dotycząca certyfikatów na samochody pożarnicze sprowadzane z za granicy oraz samochody krajowe bez certyfikatu

- zbiórka krwi dna 12.10 br w JRG1

Dh. Bednarz Jacek przypomniał że można składać wnioski o pożyczkę bezzwrotną do Urzędu Grodzkiego. Kwota pożyczki zależna jest od przychodu CIT-8. Termin następnego posiedzenia 8.01.2021 w OSP Tonie.

Posiedzenie zakończone o 19.30.

Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego

ZOSP RP Kraków-Grodzki

Wojciech Ruśniak

Protokolant: Stanisław Sendor